Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

ΑΡΗΣ - ΚΑΒΑΛΑ 68-50

Ντεμπούτο για τον Στιβ Γιατζόγλου στον πάγκο της Καβάλας . Την έκτη σερί ήττα της γνώρισε Καβάλα, αυτή τη φορά στο "Nick Galis Hall" από τον Άρη, στο ντεμπούτο για τον Στιβ Γιατζόγλου στον πάγκο της .

Κακό παιχνίδι, πολλά λάθη και αστοχα σουτ και για τις δυο ομάδες.

Δεκάλεπτα
17-17, 16-9, 17-11, 18-13

Η Καβάλα άντεξε μόνο για ένα δεκάλεπτο 17-17 και τελείωσε το ημίχρονο πίσω στο σκορ με με 33-26.

Στο 2ο ημίχρονο το παιχνίδι άνοιξε με τον Άρη να διατηρεί την διαφορά σε διψήφια επίπεδα.

Το 19 στα 64 σουτ της Καβάλας αλλά και η κυριαρχία στα ριμπάουντ του Άρη με 45-30, στα αξιοσημείωτα του αγώνα.

Στηβ Γιατζόγλου και Χρήστος Ταπούτος τιμήθηκαν από τον Άρη για την προσφορά τους στην ομάδα, και χειροκροτήθηκαν θερμά απο 3000 περίπου θεατές.

Τα δεκάλεπτα: 17-17, 33-26, 50-37, 68-50.

ΑΡΗΣ (Πρίφτης): Πελεκάνος 4, Τσούπκοβιτς 2, Γουότερς 15 (3/5δπ., 3/3τρ., 3ρ., 5ασ.), Χάγκινς 8 (10ρ., 3κλ., 2κοψ.), Μακ Νιλ 14 (4/5β., 2/3δπ., 2/5τρ., 4ρ.), Ξανθόπουλος 2, Γουάιτ 14 (4/7β., 2/2δπ., 2/5τρ., 7ρ., 3ασ., 2κλ.), Δίπλαρος (2κλ., 1ασ.), Ζάρας 3 (1), Κοέν 4, Μούρτος 2 (5ρ., 2ασ.), Σίμτσακ (5ρ.).

ΚΑΒΑΛΑ (Γιατζόγλου): Κεμπ 11, Καλαϊτζίδης 3, Τζόουνς 7 (1), Ρόμπινσον 12 (2), Βάργκας 5, Βαν Ντερ Μαρς, Ταπούτος 10 (1), Γκέλιος, Γιαννακίδης, Λίβας 2, Δεμερτζής.