20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Απόλλων Καλαμαριάς – Καβάλα 1-5. Ξέσπασε ο ΑΟΚ

Ξέσπασε η  Καβάλα στην Καλαμαριά και αναριχήθηκε στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας.
Οι «αργοναύτες» επικράτησαν με το ευρύ 1-5 του Απόλλων Καλαμαριάς και περιμένουν τέρα την Κοζάνη την επόμενη αγωνιστική στο Ανθή Καραγιάννη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε άσχημα για την Καβάλα.

Μόλις στο 6ο λεπτό οι «κοκκινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μωυσίδη.

Η Καβάλα ισοφάρισε το ματς με τον Πτηνόπουλο στο 16΄

Οι «αργοναύτες» έφεραν τούμπα το ματς τέσσερα λεπτά μετά. Ο Μωυσίδης ανέτρεψε τον Καζάκη και ο Παπαδόπουλος έκανε το 1-2

45΄ Διπλή χαμένη ευκαιρία για την Καβάλα να πετύχει και τρίτο τέρμα. Σουτ του Πτηνόπουλου απέκρουσε ο Κωνσταντίνου και στη συνέχεια της φάσης ο Δουμάνης έπιασε την κεφαλιά με τον γκολκίπερ του Απόλλωνα να μπλοκάρει πάνω στη γραμμή και να αποσοβεί τον κίνδυνο.

50΄ Πρώτη αλλαγή για την Καβάλα. Ο Ασημακης αντί του Πτηνόπουλου

62΄ Τρίτο γκολ για την Καβάλα. Ωραία ενέργεια του Παπαδόπουλου, ο οποίος βρίσκει τον Ασημάκη και ο τελευταίος με σουτ από το ύψος της περιοχής ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 1-3.

68΄ Τέταρτο τέρμα για την Καβάλα. Σκαφτή του Παπαδόπουλου και ο Δουμάνης με πλασέ κάνει το 1-4.

90΄ Και πέμπτο τέρμα για την Καβάλα με σκόρερ αυτή τη φορά τον Καζάκη

Η ενδεκάδα της Καβάλας: Αθανασίου, Σταματόπουλος, Μαργαρίτης, Λιόλιος Δέντσας, Παληγεώργος(78' Κανούλας), Παπαδόπουλος, Μπάτζιος, Πτηνόπουλος (50' Ασημακης), Δουμάνης(75' Τουμανίδης), Καζάκης

Στον πάγκο έμειναν οι: Τουμανίδης, Ασημάκης, Δελής, Κυφωνίδης, Κωνσταντινίδης, Μπλιος, Κανούλας

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα: Kωνσταντίνου, Μπουλγουρίδης, Τριανταφυλλίδης, Σαμαρόπουλος, Μωυσίδης, Κουκουλέκης, Μουτζούρης, Μάντζιος, Παπαδημητρίου, Προβατίδης, Τσαούσης.

Στον πάγκο έμειναν οι: Γιαξής, Μήτσικας, Πολιανίδης, Βασιλειάδης, Διγαλάκης, Αθανασιάδης, Βιλανάκης