Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Α.Ο. "ΚΑΒΑΛΑ" - ΑΡΗΣ 1-2

Αν και προηγήθηκε νωρίς, ο ΑΟΚ δεν κατάφερε να κρατήσει τη νίκη και έχασε από τον Άρη με 1-2 στο στάδιο Ανθή Καραγιάννη.

Η Καβάλα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και μόλις στο 3' προηγήθηκε. Μετά από σέντρα του Παππά, ο Μπαρατσιάνη πρόλαβε τον τερματοφύλακα και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ 1-0 για την Καβάλα.

Από το σημείο αυτο και μετά ο Άρης βγήκε μπροστά και πίεσε τον ΑΟΚ που αρκέστηκε σε παθητικό ρόλο να αμύνεται και να κρατά τελικά το προβάδισμα στο ημίχρονο.

Δυνατά προσπάθησε να μπεί και στη επανάληψη ο ΑΟΚ. Τα πόδια των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων σίγουρα πιο βαριά στο δεύτερο ημίχρονο καθώς έπαιζαν σε ένα ιδιάιτερα επιβαρυμένο από την πρωινή νεροποντή αγωνιστικό χώρο.

Στο 49' ωραίο διαγώνιο σουτ του Χάρη Παππά θα αποκρούσει σε κόρνερ με υπερένταση ο πορτιέρο του Άρη.

Στο 61 ξεκίνησε η μεγάλη ανατροπή για τους κιτρινόμαυρους του Άρη. Ο Καπνίδης με κεφαλιά θα ισοφαρίσει. Η ολική ανατροπή θα έρθει στο 83'. Ο Πόι με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
του Αθανασίου.

Άρης (Αναστόπουλος):  Τζινάρ, Γεωργιάδης, Τσουμάνης, Ρόβας, Μελισσάς, Ραούλ Μπράβo, Παυλίδης, Ν΄Λουντούλου, Καπνίδης, Τάτος, Καζναφέρης

Καβάλα (Ανυφαντάκης): Aθανασίου, Σταματόπουλος, Μαργαρίτης, Δέντσας, Παληγιώργος, Παππάς, Μπάτζιος, Μπρατσιάνι, Κανούλας, Καζάκης