Καμπανιακός - Νέστος Χρυσούπολης 0-1 (video)

ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟ.ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΠΑΝΩ ΣΕΦΕΡΙΔΗΣ,ΚΑΡΑΒΕΛΙΔΗΣ,ΤΣΙΤΣΗΣ,ΖΓΚΟΥΡΙ
,ΜΙΡΚΤΣΙΑΝ.ΠΑΥΛΑΚΑΚΗΣ .ΚΑΤΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ
.ΧΑΣΑΝΟΓΛΟΥ,ΚΟΥΤΕΦ ΜΠΟΥΛΓΟΥΡΑΣ
,ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ,ΔΕΣΥΛΑΣ. ( AS'' Nestos'' Xrisoypolis )
Επαγγελματική νίκη του Νέστου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής 2015-16.

Η ομάδα της Χρυσούπολης ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε νωρίς.

Στο 13ο λεπτό ο Χασάνογλου βρήκε τον Ζγκούρι που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και σε κενή εστία έκανε το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο πάρα την πίεση που δέχτηκε κράτησε το μηδέν και προσπάθησε να απειλήσει με αντεπιθέσεις.

Ο Καμπανιακός για τρίτη συνεχόμενη χρονιά ξεκινά τον μαραθώνιο της γ Εθνικής με εντός έδρας ήττα.

Διαιτητές: Μπεκιάρης, Βογιατζής και Στεφανής (Καρδίτσας).

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Θ. Γιαμουρίδης): Κηπουρός, Παπάζης, Σαρίδης, Ντουρμούζης, Ρακαβίνας, Κούντουρας, Φούρτσιου (46’ Χρήστου), Ταχματζίδης (46’ Πάλλας), Μπάλιος, Μαυρίδης (82’ Ανδρεόπουλος), Αθανασιάδης.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (Γ. Ισπυρλίδης): Καραβελίδης, Παυλακάκης, Μπουλγούρας, Σεφερίδης, Χασάνογλου (60’ Γκατζολάρι), Μρκτσιαν, Τσίτσι, Παπαδάτος, Δεσύλλας, Κούτεφ (62’ Λαζαρίδης), Ζγκούρι (70’ Στέρεφ).