Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Α.Ο. "ΚΑΒΑΛΑ" - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ 2-2 (PICS)

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το πρώτο δυνατό φιλικό παιχνίδι του ΑΟΚ με τον Πανθρακικό στο Εθνικό Στάδιο Καβάλας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 16’ όταν μετά από λάθος της άμυνας της Καβάλας ο Νικόλτσης με υποδειγματικό πλασέ νίκησε τον Αθανασίου και έγραψε το 0-1.

Λίγο πιν την λήξη του ημιχρόνου η Καβάλα ισοφάρισε μετά από συνεργασία των Καζάκη και Δουμάνη δυο εκ των μεταγραφικών αποκτημάτων του ΑΟΚ.

Ο Καζάκης πάσαρε στον Δουμάνη που με ωραίο πλασέ έκανε το 1-1.

Στην επανάληψη οι δυο ομάδες άλλαξαν ενδεκάδες με τους προπονητές να δοκιμάζουν όλους τους ποδοσφαιριστές που είχαν στη διάθεσή τους. Στο 80' καρφωτή κεφαλιά του Μαρκόπουλου σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο 88' ο ΑΟΚ πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Μπλιό να πλασάρει εύστοχα και να κάνει το 2-1

Το τελικό 2-2 ήρθε στο επόμενο λεπτό και πάλι με πλασέ του Νικόλτση.

ΚΑΒΑΛΑ (Κώστας Ανυφαντάκης): Αθανασίου, Σταματόπουλος, Μαργαρίτης, Μπάτζιος, Δέντσας, Λιόλιος, Παππάς, Γρ. Παπαδόπουλος, Μπρατσιάνι, Δουμάνης, Καζάκης.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κυφωνίδης, Μπαντάνης, Δελής, Πτηνόπουλος, Παντελίδης, Αμβρ. Παπαδόπουλος, Μπλιός, Καρύπογλου, Ασημάκης, Χρυσαλίδης.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Μάνουλ Ρόκα): Πασχαλάκης, Ζντράβος, Μελίσσης Σεφρά, Παπαχρήστος, Σέτι, Ηλιάδης, Ψάλτης, Μουδούρογλου, Μαρκόπουλος, Νικόλτσης.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Αθανασιάδης, Ποτουρίδης, Μεχία, Λαδάκης, Χαβίτο, Παπαρούνας, Χασομέρης.