Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Δύο στα δύο για τον Νέστο Χρυσούπολης

Το δύο στα δύο έκανε ο Νέστος που επικράτησε με 2-1 της Δόξας Προσκυνητών στην Χρυσούπολη για την 2η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στην Γ' εθνική.

Ο Δεσύλλας άνοιξε το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 17ο λεπτό. Το πέναλτι κέρδισε ο Τσέκος.

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο 1ο ημίχρονο και θα μπορούσαν να ανεβάσουν το σκορ στο 32’ με σουτ του Τσέκου μέσα από την περιοχή που πέρασε άουτ και δύο λεπτά αργότερα με τον Χασάνογλου σε παρόμοια φάση.

Το 2-0 για τον Νέστο έγινε στο 60΄ με τον Ζγκούρι.

Οι φιλοξενούμενοι της Δόξας Προσκυνητών μείωσαν το σκορ σε 2-1 στο 86′ με κεφαλιά του Σταύρου

Συνθέσεις
Νέστος Χρυσούπολης: (Νίκος Καραμπετάκης) Καραβελίδης, Γαμβρέλης, Μπουλγκούρας, Σιαματάς, Παυλακάκης, Χασάνογλου (70' Μανούκος), Τσέκος (Παπαδάτος), Γκατζολάρι, Δεσύλλας, Κούτεφ, Ζγκούρι (78' Εμμανουηλίδης)

Δόξα Προσκυνητών : Παπαδόπουλος, Ραμαντάνης, Αλεξάνδρου, Βλαχάκης, Ζάνταλης, Τρίχας, Τζόρη, Λιάρος (77' Ντράτσης), Σταύρου, Βάσκος, Κυριακίδης ( Γιαννακίδης).

Στο άλλο παιχνίδι του 1ου ομίλου ΑΕ Διδυμοτείχου – Άρης Αβάτου 1-3