Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

ΕΝ.Κ.Καβάλας - Αετός 77-64 - Νίκη και με…διαφορά στο τέλος!

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη σε ντέρμπι στην Καλαμίτσα, πέτυχε η ΕΝ.Κ.Καβάλας με 77-64 επί του Αετού.

Το παιχνίδι έσπασε καρδιές για 35 λεπτά οπότε οι φιλοξενούμενοι δεν έλεγαν να πετάξουν…λευκή πετσέτα στο παρκέ, κάτι που έγινε στο τέλος από τα αλλεπάλληλα τρίποντα των γηπεδούχων, που εκτόξευσαν την ισχνή διαφορά των δύο και τεσσάρων πόντων στου +15!

Η ομάδα του Γιάννη Τζήμα ξεκίνησε μέτρια και βρέθηκε πίσω στο σκόρ στο μισό του πρώτου δεκαλέπτου, καθώς και στο μεγαλύτερο μέρος του δευτέρου, όμως στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αετός και πάλι βρέθηκε μπροστά για να επιστρέψει η Καβάλα στο τέλος και με κρίσιμα καλάθια να πάρει μία ιδιαίτερα σημαντική νίκη.

Δεκάλεπτα: 13-18, 36-36, 54-52, 77-64.

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ-Πανταζής-Φακίτσας

Καβάλα (Τζήμας): Κρστέφσκι 10, Καράμπουλας 13 (1), Τότσιος 7 (1), Καλαμπάκας 13 (3), Καραποστόλου 8 (1), Αγγελακόπουλος 7 (1), Παπαρέγκας, Γκέλιος, Χαρισμίδης 12, Βελισσάριου 1, Καλαϊτζίδης 6.

Αετός (Κατσούνης): Θεοδωράκος, Μητσάκης 3 (1), Κουκουνιάς 1, Κόκκαλης 18 (2), Βαρνάβας, Αράπης 13 (2), Τοπάλης, Μιχόπουλος 2, Ροδοστόγλου 11 (1), Πέτρουλας 2, Τζουγκαράκης 14.