Ε.Π.Σ.ΚΑΒΑΛΑΣ: Σαββατοκύριακο 19 και 20 Νοεμβρίου

Η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για τον Αετό Ορφανού και η αλλαγή στην κορυφή της 1ης κατηγορίας όπου πλέον ο ΜΑ Αντιφιλίππων βρίσκεται στην ...

Η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για τον Αετό Ορφανού και η αλλαγή στην κορυφή της 1ης κατηγορίας όπου πλέον ο ΜΑ Αντιφιλίππων βρίσκεται στην 1η θέση ξεχωρίζουν στα ερασιτεχνικά πρωταθληματα της ΕΠΣΚ τΜετά την ολοκλήρωση της 9ης αγωνιστικής στην Α' κατηγορία της Ε.Π.Σ.Κ.
Η Δόξα Θεολόγου νίκησε τον Αετό Ορφανού για την 9η αγωνιστική της Α' κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας και υποχρέωσε τους μέχρι πρότινος πρωτοπόρους στην 1η ήττα (2-1) στο πρωτάθλημα.

Το πλήγμα ήταν διπλό για τον Αετό Ορφανού Μάλιστα αφού ο ΜΑ Αντφιλίππων στην έδρα του πήρε τη νίκη σε βάρος της Νέας Καρβάλης με (1-0) και πέρασε στην 1η θέση της βαθμολογίας.

Το Σαββατοκύριακο (19-20/11) έγιναν επίσης 3 αγώνες για την 9η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Β' κατηγορίας όλα τα ματς της 9ης αγωνιστικής για την ίδια κατηγορία και η 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' κατηγορίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο (19-20/111) σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

Α' κατηγορία αποτελέσματα 9η αγωνιστική
Άρης Ζυγού-Ηρακλής Καβάλας 0-2
Βρασίδας Ν. Περάμου-Κεραυνός Πέρνης 0-2
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Εθνικός Ν. Καρυάς 1-3
Δόξα Θεολόγου-Αετός Ορφανού 2-1
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Ορφέας Ελευθερούπολης 2-3
ΜΑ Αντιφιλίππων-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 1-0
ΑΕ Καβάλας-Κεραυνός Κρηνίδων 3-1

Α' κατηγορία βαθμολογία 9η αγωνιστική
ΜΑ Αντιφιλίππων (17-6) 25
Αετός Ορφανού (31-4) 24
Δόξα Θεολόγου (25-4) 21
Ηρακλής Καβάλας (8-5) 16
Ορφέας Ελευθερούπολης (12-11) 15
Κεραυνός Πέρνης (16-11) 13
Εθνικός Νέας Καρυάς (12-9) 13
Βρασίδας Ν. Περάμου (12-13) 12
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (9-14) 12
ΑΕ Καβάλας (7-10) 8
Απόλλων Χρυσοχωρίου (15-19) 7
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (10-15) 7
Άρης Ζυγού (5-23) 4
Κεραυνός Κρηνίδων (5-35) 0

Α' κατηγορία επόμενη 10η αγωνιστική
Βρασίδας Ν. Περάμου-Άρης Ζυγού
Ηρακλής Καβάλας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Κεραυνός Πέρνης-Δόξα Θεολόγου
Εθνικός Ν. Καρυάς-Απόλλων Χρυσοχωρίου
Αετός Ορφανού-ΜΑ Αντιφιλίππων
Ορφέας Ελευθερούπολης-Κεραυνός Κρηνίδων
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-ΑΕ Καβάλας

Β' κατηγορία 1ος όμιλος αποτελέσματα 9η αγωνιστική
Αετός Ερατεινού-ΑΟ Ποταμιάς 1-1
Μαίανδρος Γέροντα-Ατρόμητος Χαλκερού 0-3
Άρης Πρίνου-Μυρμιδόνες Καβάλας (26-27/11)
ΠΑΟΚ Καβάλας-Αναγέννηση Λιμεναρίων 0-2
Θράκη Γραβούνας-Θεαγένης Θάσου 0-3 α.α.
Ατρόμητος Λεκάνης-Ποντιακός Ποντολιβάδου (26-27/11)
Αίας Παναγίας-Άρης Πηγών (26-27/11)

Β' κατηγορία 1ος όμιλος βαθμολογία 9η αγωνιστική
Αναγέννηση Λιμεναρίων (24-1) 25
Ατρόμητος Χαλκερού (20-11) 21
ΠΑΟΚ Καβάλας (21-10) 20
Άρης Πρίνου (13-11) 16
Θεαγένης Θάσου (24-8) 16
Ποντιακός Ποντολιβάδου (5-4) 12
Αετός Ερατεινού (12-16) 12
Μυρμιδόνες Καβάλας (11-14) 11
Μαίανδρος Γέροντα (7-17) 10
Άρης Πηγών (12-11) 10
ΑΟ Ποταμιάς (6-15) 9
Αίας Παναγίας (11-14) 7
Ατρόμητος Λεκάνης (9-26) 3
Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

Β' κατηγορία 1ος όμιλος η επόμενη 10η αγωνιστική
Μαίανδρος Γέροντα-Αετός Ερατεινού
ΑΟ Ποταμιάς-Άρης Πρίνου
Ατρόμητος Χαλκερού-ΠΑΟΚ Καβάλας
Μυρμιδόνες Καβάλας-Θράκη Γραβούνας
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ατρόμητος Λεκάνης
Θεαγένης Θάσου-Άρης Πηγών
Ποντιακός Ποντολιβάδου-Αίας Παναγίας

Β' κατηγορία-2ος όμιλος αποτελέσματα 9η αγωνιστική
Ν.Μ.Α.Ορφανίου-Ολυμπιακός Καβάλας 1-1
Δόξα Λυδίας-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 2-3
Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου-Ασπίδα Πολυστύλου 1-5
Ποσειδώνας Καβάλας-Δόξα Αμυγδαλεώνα 2-2
Βύρων Καβάλας-Κεραυνός Ελευθερών 3-2
ΑΣ Παγγαίο-Μακεδονικός Αμισιανών 1-1
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Φρίξος Πλατανοτόπου 1-1

B' κατηγορία-2ος όμιλος βαθμολογία 9η αγωνιστική
Φρίξος Πλατανοτόπου (24-6) 23
Ν.Μ.Α.Ορφανίου (20-5) 22
Βύρων Καβάλας (18-8) 21
Κεραυνός Ελευθερών (22-11) 15
Ολυμπιακός Καβάλας (16-6) 14
Ασπίδα Πολυστύλου (19-17) 13
Δόξα Αμυγδαλεώνα (16-19) 12
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (8-14) 11
Μακεδονικός Αμισιανών (10-13) 9
ΑΟ Ελαιοχωρίου (6-17) 9
Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου (13-23) 6
Δόξα Λυδίας (7-19) 5
Ποσειδώνας Καβάλας (9-19) 5
ΑΣ Παγγαίο (4-29) 3

Β' κατηγορία 2ος όμιλος επόμενη 10η αγωνιστική
Δόξα Λυδίας-Ν.Μ.Α.Ορφανίου
Ολυμπιακός Καβάλας-Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Ποσειδών Καβάλας
Ασπίδα Πολυστύλου-Βύρων Καβάλας
Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΑΣ Παγγαίο
Κεραυνός Ελευθερών-Φρίξος Πλατανοτόπου
Μακεδονικός Αμισιανών-ΑΟ Ελαιοχωρίου

Γ' κατηγορία αποτελέσματα 8η αγωνιστική
Ατρόμητος Ακροβουνίου-Οι Λύκοι δ.δ.
Άγιος Λουκάς-Φίλιπποι Καβάλας 3-0 α.α.
Κεραυνός Καλλιράχης-Φάρος Μαριών 3-1
Π.Ο.Κεραμωτής-ΜΑ Φιλίππων 0-6
Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΑΕ Πιερέων 2-1
Ελπίδες Καβάλας-ΑΟ Κάρυανης 0-3 α.α.
Αστέρας Φωλιάς-Πανιώνιος Ξεριά 3-1
Ρεπό: Καβάλα 2004

Γ' κατηγορία βαθμολογία 8η αγωνιστική
ΜΑ Φιλίππων (30-5) 22
Ένωση Παγ. Δρυάδας (16-3) 18
Κεραυνός Καλλιράχης (17-9) 15
Αστέρας Φωλιάς (15-14) 15
Πανιώνιος Ξεριά (21-7) 14
Κεραμωτή (15-18) 13
ΑΟ Κάρυανης (20-10) 14
Καβάλα 2004 (9-15) 10
Άγιος Λουκάς (9-11) 9
Φάρος Μαριών (10-18) 6
ΑΕ Πιερέων (18-15) 5
Οι Λύκοι (8-17) 4
Ατρόμητος Ακροβουνίου (6-19) -3
Φίλιπποι Καβάλας Aποβλήθηκε
Ελπίδες Καβάλας Aποβλήθηκε.

*** Οι Ελπίδες Καβάλας και οι Φίλιπποι Καβάλας αποβλήθηκαν από το πρωτάθλημα με απόφαση την οποία έλαβε η Πειθαρχική Επιτροπή της Ε.Π.Σ. Καβάλας..

Γ' κατηγορία η επόμενη 9η αγωνιστική
Οι Λύκοι-Φίλιπποι Καβάλας
Φάρος Μαριών-Ατρόμητος Ακροβουνίου
ΜΑ Φιλίππων-Άγιος Λουκάς
ΑΕ Πιερέων-Κεραυνός Καλλιράχης
ΑΟ Κάρυανης-Π.Ο.Κεραμωτής
Καβάλα 2004-Αστέρας Φωλιάς
Πανιώνιος Ξεριά-Ένωση Παγ. Δρυάδας
Ρεπό: Ελπίδες Καβάλας

Αντιδράσεις: 

Related

HOT 883683656186399014

Δημοσίευση σχολίου

Follow Us


LIVE

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Follow by Email

VIDEO

Διαβαστε ακομη

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Γενική βαθμολογία Ομάδων (1959-60 ως και 2015-16)

Στον πίνακα, ο πρώτος αριθμός αφορά στις συμμετοχές κάθε ομάδας από την καθιέρωση της Α' Εθνικής, ενώ ο δεύτερος (σημειώνεται σε πε...

item