Ε.Π.Σ.ΚΑΒΑΛΑΣ: Σαββατοκύριακο 19 και 20 Νοεμβρίου

Η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για τον Αετό Ορφανού και η αλλαγή στην κορυφή της 1ης κατηγορίας όπου πλέον ο ΜΑ Αντιφιλίππων βρίσκεται στην ...

Η πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για τον Αετό Ορφανού και η αλλαγή στην κορυφή της 1ης κατηγορίας όπου πλέον ο ΜΑ Αντιφιλίππων βρίσκεται στην 1η θέση ξεχωρίζουν στα ερασιτεχνικά πρωταθληματα της ΕΠΣΚ τΜετά την ολοκλήρωση της 9ης αγωνιστικής στην Α' κατηγορία της Ε.Π.Σ.Κ.
Η Δόξα Θεολόγου νίκησε τον Αετό Ορφανού για την 9η αγωνιστική της Α' κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας και υποχρέωσε τους μέχρι πρότινος πρωτοπόρους στην 1η ήττα (2-1) στο πρωτάθλημα.

Το πλήγμα ήταν διπλό για τον Αετό Ορφανού Μάλιστα αφού ο ΜΑ Αντφιλίππων στην έδρα του πήρε τη νίκη σε βάρος της Νέας Καρβάλης με (1-0) και πέρασε στην 1η θέση της βαθμολογίας.

Το Σαββατοκύριακο (19-20/11) έγιναν επίσης 3 αγώνες για την 9η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Β' κατηγορίας όλα τα ματς της 9ης αγωνιστικής για την ίδια κατηγορία και η 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' κατηγορίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων που διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο (19-20/111) σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

Α' κατηγορία αποτελέσματα 9η αγωνιστική
Άρης Ζυγού-Ηρακλής Καβάλας 0-2
Βρασίδας Ν. Περάμου-Κεραυνός Πέρνης 0-2
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Εθνικός Ν. Καρυάς 1-3
Δόξα Θεολόγου-Αετός Ορφανού 2-1
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Ορφέας Ελευθερούπολης 2-3
ΜΑ Αντιφιλίππων-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 1-0
ΑΕ Καβάλας-Κεραυνός Κρηνίδων 3-1

Α' κατηγορία βαθμολογία 9η αγωνιστική
ΜΑ Αντιφιλίππων (17-6) 25
Αετός Ορφανού (31-4) 24
Δόξα Θεολόγου (25-4) 21
Ηρακλής Καβάλας (8-5) 16
Ορφέας Ελευθερούπολης (12-11) 15
Κεραυνός Πέρνης (16-11) 13
Εθνικός Νέας Καρυάς (12-9) 13
Βρασίδας Ν. Περάμου (12-13) 12
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (9-14) 12
ΑΕ Καβάλας (7-10) 8
Απόλλων Χρυσοχωρίου (15-19) 7
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (10-15) 7
Άρης Ζυγού (5-23) 4
Κεραυνός Κρηνίδων (5-35) 0

Α' κατηγορία επόμενη 10η αγωνιστική
Βρασίδας Ν. Περάμου-Άρης Ζυγού
Ηρακλής Καβάλας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Κεραυνός Πέρνης-Δόξα Θεολόγου
Εθνικός Ν. Καρυάς-Απόλλων Χρυσοχωρίου
Αετός Ορφανού-ΜΑ Αντιφιλίππων
Ορφέας Ελευθερούπολης-Κεραυνός Κρηνίδων
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-ΑΕ Καβάλας

Β' κατηγορία 1ος όμιλος αποτελέσματα 9η αγωνιστική
Αετός Ερατεινού-ΑΟ Ποταμιάς 1-1
Μαίανδρος Γέροντα-Ατρόμητος Χαλκερού 0-3
Άρης Πρίνου-Μυρμιδόνες Καβάλας (26-27/11)
ΠΑΟΚ Καβάλας-Αναγέννηση Λιμεναρίων 0-2
Θράκη Γραβούνας-Θεαγένης Θάσου 0-3 α.α.
Ατρόμητος Λεκάνης-Ποντιακός Ποντολιβάδου (26-27/11)
Αίας Παναγίας-Άρης Πηγών (26-27/11)

Β' κατηγορία 1ος όμιλος βαθμολογία 9η αγωνιστική
Αναγέννηση Λιμεναρίων (24-1) 25
Ατρόμητος Χαλκερού (20-11) 21
ΠΑΟΚ Καβάλας (21-10) 20
Άρης Πρίνου (13-11) 16
Θεαγένης Θάσου (24-8) 16
Ποντιακός Ποντολιβάδου (5-4) 12
Αετός Ερατεινού (12-16) 12
Μυρμιδόνες Καβάλας (11-14) 11
Μαίανδρος Γέροντα (7-17) 10
Άρης Πηγών (12-11) 10
ΑΟ Ποταμιάς (6-15) 9
Αίας Παναγίας (11-14) 7
Ατρόμητος Λεκάνης (9-26) 3
Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

Β' κατηγορία 1ος όμιλος η επόμενη 10η αγωνιστική
Μαίανδρος Γέροντα-Αετός Ερατεινού
ΑΟ Ποταμιάς-Άρης Πρίνου
Ατρόμητος Χαλκερού-ΠΑΟΚ Καβάλας
Μυρμιδόνες Καβάλας-Θράκη Γραβούνας
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ατρόμητος Λεκάνης
Θεαγένης Θάσου-Άρης Πηγών
Ποντιακός Ποντολιβάδου-Αίας Παναγίας

Β' κατηγορία-2ος όμιλος αποτελέσματα 9η αγωνιστική
Ν.Μ.Α.Ορφανίου-Ολυμπιακός Καβάλας 1-1
Δόξα Λυδίας-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 2-3
Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου-Ασπίδα Πολυστύλου 1-5
Ποσειδώνας Καβάλας-Δόξα Αμυγδαλεώνα 2-2
Βύρων Καβάλας-Κεραυνός Ελευθερών 3-2
ΑΣ Παγγαίο-Μακεδονικός Αμισιανών 1-1
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Φρίξος Πλατανοτόπου 1-1

B' κατηγορία-2ος όμιλος βαθμολογία 9η αγωνιστική
Φρίξος Πλατανοτόπου (24-6) 23
Ν.Μ.Α.Ορφανίου (20-5) 22
Βύρων Καβάλας (18-8) 21
Κεραυνός Ελευθερών (22-11) 15
Ολυμπιακός Καβάλας (16-6) 14
Ασπίδα Πολυστύλου (19-17) 13
Δόξα Αμυγδαλεώνα (16-19) 12
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (8-14) 11
Μακεδονικός Αμισιανών (10-13) 9
ΑΟ Ελαιοχωρίου (6-17) 9
Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου (13-23) 6
Δόξα Λυδίας (7-19) 5
Ποσειδώνας Καβάλας (9-19) 5
ΑΣ Παγγαίο (4-29) 3

Β' κατηγορία 2ος όμιλος επόμενη 10η αγωνιστική
Δόξα Λυδίας-Ν.Μ.Α.Ορφανίου
Ολυμπιακός Καβάλας-Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Ποσειδών Καβάλας
Ασπίδα Πολυστύλου-Βύρων Καβάλας
Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΑΣ Παγγαίο
Κεραυνός Ελευθερών-Φρίξος Πλατανοτόπου
Μακεδονικός Αμισιανών-ΑΟ Ελαιοχωρίου

Γ' κατηγορία αποτελέσματα 8η αγωνιστική
Ατρόμητος Ακροβουνίου-Οι Λύκοι δ.δ.
Άγιος Λουκάς-Φίλιπποι Καβάλας 3-0 α.α.
Κεραυνός Καλλιράχης-Φάρος Μαριών 3-1
Π.Ο.Κεραμωτής-ΜΑ Φιλίππων 0-6
Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΑΕ Πιερέων 2-1
Ελπίδες Καβάλας-ΑΟ Κάρυανης 0-3 α.α.
Αστέρας Φωλιάς-Πανιώνιος Ξεριά 3-1
Ρεπό: Καβάλα 2004

Γ' κατηγορία βαθμολογία 8η αγωνιστική
ΜΑ Φιλίππων (30-5) 22
Ένωση Παγ. Δρυάδας (16-3) 18
Κεραυνός Καλλιράχης (17-9) 15
Αστέρας Φωλιάς (15-14) 15
Πανιώνιος Ξεριά (21-7) 14
Κεραμωτή (15-18) 13
ΑΟ Κάρυανης (20-10) 14
Καβάλα 2004 (9-15) 10
Άγιος Λουκάς (9-11) 9
Φάρος Μαριών (10-18) 6
ΑΕ Πιερέων (18-15) 5
Οι Λύκοι (8-17) 4
Ατρόμητος Ακροβουνίου (6-19) -3
Φίλιπποι Καβάλας Aποβλήθηκε
Ελπίδες Καβάλας Aποβλήθηκε.

*** Οι Ελπίδες Καβάλας και οι Φίλιπποι Καβάλας αποβλήθηκαν από το πρωτάθλημα με απόφαση την οποία έλαβε η Πειθαρχική Επιτροπή της Ε.Π.Σ. Καβάλας..

Γ' κατηγορία η επόμενη 9η αγωνιστική
Οι Λύκοι-Φίλιπποι Καβάλας
Φάρος Μαριών-Ατρόμητος Ακροβουνίου
ΜΑ Φιλίππων-Άγιος Λουκάς
ΑΕ Πιερέων-Κεραυνός Καλλιράχης
ΑΟ Κάρυανης-Π.Ο.Κεραμωτής
Καβάλα 2004-Αστέρας Φωλιάς
Πανιώνιος Ξεριά-Ένωση Παγ. Δρυάδας
Ρεπό: Ελπίδες Καβάλας

Related

HOT 883683656186399014

Δημοσίευση σχολίου

Follow Us


Follow by Email

LIVE

NEWS

VIDEO

Διαβαστε ακομη

Ευρωλίγκα: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των πλέι οφ

Δείτε το τηλεοπτικό πρόγραμμα για τους τρεις πρώτους αγώνες των προημιτελικών της Ευρωλίγκας, με τις ώρες και τις ημέρες των παιχνιδιών κ...

Επέλεξε την ομάδα σου

item