Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Α.Ο. Καβάλα - Πανσερραϊκός 1-4 (φιλικό). Ανταγωνιστικός για ένα ημίχρονο ο ΑΟΚ

Ανταγωνιστικός ήταν ο ΑΟΚ απέναντι στο Πανσερραϊκό στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού αγώνα προετοιμασίας που διεξήχθη στο Ενωσιακό γήπεδο των Αμισιανών.

Ο νέος ΑΟΚ μπήκε πιο δυνατά και με μεγαλύτερο ενθουσιασμό στο γήπεδο και έτσι βρήκε χώρους και πίεσε τον Πανσερραϊκό, ομάδα που αναμένεται να είναι από τους πρωταγωνιστές της sUPERLEAGUE 2. Η πίεση έφερε και το γκολ για τον ΑΟΚ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μπαρέτα στο 20'.

Η αντίδραση του Πανσερραϊκού ήρθε 5 λεπά μετά, στο 25΄, με σουτ του Σιόντη που ισοφάρισε σε 1-1

ΣΚΟΡ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 1-1

Στο 2ο ημίχρονο ο Πανσερραϊκός ήταν ιδιαίτερα πιεστικός περιορίζοντας την Καβάλας σε αμυντικό ρόλο

Στο 48΄ ο Ανάκογλου μετά απόπάσα του Σαϊντ πλάσαρε και έβαλε μπροστά την ομάδα των Σερρών.

Στο 55΄ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Στίνα και ασίστ του Ανάκογλου, ο Σαϊντ με εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι σκόραρε για το 1-3.

Στο 64΄ ο Στίνα με πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψε το τελικό 1-4.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Δ.Ελευθερόπουλος), α΄ ημίχρονο: Κατσίκας, Δεληγιαννίδης, Τσαγκαλίδης, Καρασαλίδης, Δημητρίου, Σιόντης, Νάτσος, Κανίς, Μούργος, Μασκανάκης, Λιούμης

β ημίχρονο: Τσομπανίδης, Ζέρης, Πεταυράκης, Γιανναράκης, Παντεκίδης, Οικονόμου, Καραμπέρης, Ανάκογλου, Σοφιανός, Στίνα, Σαϊντ

ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ (Αγγελίδης): Παπαποστόλου, Δημητρακούδης, Μπατσαράς, Βασιλόπουλος, Μπιμπισίδης, Καγκελίδης, Σαλπιγγίδης, Κατσέτης, Καρακώστας, Ιορδανίδης, Μπαρέττας.

Αγωνίστηκαν ακόμη οι Σιαματάς, Ρουμπιές, Παπαδόπουλος, Pavlov, Γερογιάννης, Πετράκης, Μαγκαφίνης, Γιαννάκος.