Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Νέστος Χρυσούπολης – Ηρακλής Αμπελοκήπων 5-1. Επιστροφή στις νίκες για τον Νέστο

Με τον καλύτερο τρόπο επέστρεψε στις νίκες ο Νέστος που επικράτησε με 5-1 του Ηρακλη Αμπελοκήτων στην Χρυσούπολη.
Μόλις στο 5ο λεπτό 5’ ο Χασάνογλου έκανε την πάσα στον Κούτεφ που με ευθύβολο σουτ άνοιξε το σκορ 1-0.

12’ Κόρνερ Μπουλγκούρα, κεφαλιά του Σεφερίδη και 2-0

Στο 26ο λεπτό ο Ηρακλής Αμπελοκήπων θα μειώσει σε 2-1. Μετά από σέντρα του Σαποιασβίλι από αριστερά, ο Χιονίδης με κεφαλιά το 2-1.

34’ Ο Ζγκούρι θα δώσει ωραία μπαλιά στον Γκατζολάρι, που με πλασέ μέσα από την περιοχή θα κάνει το 3-1.

Ο Μαχαιρούδης με 2 γκολ με κεφαλιά στο 81' και στο 89' θα δώσει διαστάσεις θριάμβου στην νίκη του Νέστου

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ (Μπ. Χρυσοστομίδης): Καραβελίδης, Παυλακάκης, Μπουλγκούρας, Σεφερίδης, Χασάνογλου (59’ Μαχαιρούδης), Νίκου, Δεσύλλας, Γκατζολάρι, Λαζαρίδης (71’ Μανούκος), Κούτεφ, Ζγκούρι (80’ Καπετάνος).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ (Λ. Υφαντίδης): Σιμψέρης, Βόσδου, Σκέμπης (60’ Μετάι), Μπάρμπας, Παναγιωτίδης (46’ Νικολίτσας), Παπαδημητρίου, Παπαϊωάννου, Κραγιόπουλος (56’ Ιωαννίδης), Χιονίδης, Σαπιασβίλι, Λιόνης.