Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ - ΚΟΖΑΝΗ 2-0

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Καβάλα ξεπέρασε και το εμπόδιο της Κοζάνης στο Ανθή Καραγιάννη με σκορ 2-0 και πέτυχε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της.

Η Καβάλα ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού απέναντι σε μια Κοζάνη που έπαιξε μαζική άμυνα από την αρχή.

Μόλις στο 4' το πλασέ του Κανούλα θα αποκρούσει ο Νομικός.

Στο 14' πάλι ο Κανούλας με κεφαλιά θα απειλήσει αλλά θα σημαδέψει το δοκάρι.

Στο 18' η Καβάλα θα ανοίξει το σκορ όταν μετά από ωραία μπαλιά του Γρ. Παπαδόπουλου ο Δουμάνεις με σουτ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας της Κοζάνης.

Το ημίχρονο θα κλείσει με τον ΑΟΚ καλύτερο και με άλλες δυο ευκαιρίες, με το πλασέ του Κανούλα στο 37' και την κεφαλιά και σούτ του Μπάτζιου στο 39' να σταματούν στον Νομικό.

Με γκολ ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο για τους Αργοναύτες.

Στο 49' το πλασέ του Δουμάνη θα βρεί το δοκάρι και στην επαναφορά  ο Παληγεώργος θα κάνει το 2-0.

Συνθέσεις
ΑΟΚ (Ανυφαντάκης): Αθανασίου, Σταματόπουλος, Μαργαρίτης, Λιόλιος, Δέντσας, Παληγεώργος, Γρηγόρης Παπαδόπουλος(72` Ασημάκης ), Μπάτζιος, Πτηνόπουλος, Δουμάνης(78` Μπαντάνης), Κανούλας(65` Μπλιός ).

Κοζάνη (Παρασκευάς): Νομικός, Ηλίας, Τραυλός, Μπιμπίρης, Αλιατίδης, Τσικόπουλος, Χαματάι, Τάχιας, Πασχάλης(74` Τζάλας), Πετράκος(85` Βαρότσης), Δούμας(56` Παπαδόπουλος).