Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Παραγωγικός ήταν ο Νέστος Χρυσούπολης και νίκησε εύκολα σε φιλικό το Σουφλί με (4-1)

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα σήμερα Δευτέρα (17/8) ο Νέστος Χρυσούπολης, στο γήπεδο του, ξεπέρασε με επιτυχία το εμπόδιο του Έβρου Σουφλίου με σκορ (4-1), σε ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι που έδωσε.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι πέτυχαν τρία τέρματα στο α’ ημίχρονο με τους Χασάνογλου (12’ πέναλτυ), Μαχαιρούδη (17’ και 34’). Στην επανάληψη ο Νέστος Χρυσούπολης πέτυχε ένα ακόμη γκολ με τον Ντάνιελ Κούτεφ στο 54’ ο οποίος έγραψε το (4-0), ενώ στο 75’ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν τη διαφορά, με τον Δανιηλίδης σε (4-1) ενώ για την ομάδα του Σουφλίου ο Δραγανίδης έχασε πέναλτυ.

Τέλος να αναφέρουμε το γεγονός ότι το επόμενο φιλικό τη ομάδας του Νέστου Χρυσούπολης έχει προγραμματιστεί στο Σουφλί, στις 26 Αυγούστου, στον επαναληπτικό φιλικό με το Έβρο.