Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Λάρισα - Καβάλα 2-1. Στο 89' έχασε τον βαθμό ο ΑΟΚ

Με αμυντική τακτική η Καβάλα κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της στο 1ο ημίχρονο παρά τη συνεχή πίεση από τους γηπεδούχους. Στην μοναδική τελική της μάλιστα ευτύχησε να προηγήθει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με εκπληκτική ενέργεια του Δημητριάδη.

Όπως ήταν αναμενόμενο η Λάρισα μπήκε δυνατά στο 2ο ημίχρονο και γρήγορα, στο 52', ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ακόστα.

Ο χρόνος παιρνούσε και οι ποδοσφαιριστές του ΑΟΚ κρατούσαν στα πόδια τους την ισοπαλία απομακρύνοντας τους κινδύνους.

Για να φτάσουμε στο 89 κι ενώ όλα έδειχναν την ισοπαλία, η Λάρισα κατάφερε τελικά να πάρει την πολυπόθητη νίκη με γκολ του Κρητικού 2-1