Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Καβάλα - Θεσπρωτός 1-1: Μόνη πρώτη η Καβάλα με 4 αγωνιστικές να απομένουν

Ισοπαλία παραχώρησε η Καβάλα στο εξ αναβολής παιχνίδι παιχνίδι της 11ης αγωνιστικής της Football League με τον Θεσπρωτό.

Κακό πρώτο ημίχρονο για τους Αργοναύτες, με τους ποδοσφαιριστές του Θεσπρωτού να πατάνε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

Στο τέλος του αγώνα τα σπουδαία καθώς το πρώτο γκολ της Καβάλας ήρθε από τις 2 αλλαγές του Ανυφαντάκη. Στο 78' ο Βακιρτζής πάσαρε ο Κολλάς σκόραρε και άνοιξε το σκορ 12 λεπτά πριν τα 90'.

Παρά το γκολ οι ποδοσφαιριστές Θεσπρωτού δεν το έβαλαν κάτω και στο 87' κέρδισαν πέναλτι. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Κωνσταντακόπουλος για το τελικό 1-1.

Η Καβάλα με τον ένα βαθμό βρίσκεται πλεόν μόνη πρώτη στην βαθμολογία 4 αγωνιστικές πρίν το τέλος του πρωταθλήματος.

Καβάλα (Ανυφαντάκης): Σταθάκης, Καζαντζίδης, Γιαλαμούδης, Στίκας, Παντεκίδης, Γαβριηλίδης, Κόκκορης (60’Βακιρτζής), Θωμαΐδης, Βαλαβανόπουλος (82’Κέρθι), Ορφανίδης, Αδαμάκης (49’Κολλάς)

Θεσπρωτός (Ρότσα): Κίναλης, Γώγος Α. (83’Ζιώγας), Ζούρκος, Κοντοές, Κωνσταντίνου, Κωνσταντακόπουλος, Γκανσιέρ, Μπίκας, Ραμίρεζ (83’Καζβιρόπουλος), Πέντσας (60’Πόυφλης), Σαραντίδης (75’ Κάτσης).