Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Super League :Μεγάλη νίκη για τον Άρη,νίκες για Βόλο και Ατρόμητο

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της Super league για το 2020 ο Βόλος ΝΠΣ πέτυχε σπουδαία νίκη στο Ηράκλειο επί του Ο.Φ.Η. με 1-2. Ο Καβαλιώτης αμυντικός Λευτέρης Λύρατζης πέτυχε το 0-1 το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Ο Νέιρα πέτυχε το 1-1 για τον Ο.Φ.Η. ενώ το 1-2 πέτυχε ο Ζοάο.Στους 23 βαθμούς έμεινε ο Ο.Φ.Η. στους 21 ανέβηκε ο Βόλος..

Μεγάνη νίκη πέτυχε επίσης ο Ατρόμητος με 2-1 επί του Αστέρα Τρίπολης.Ο Μανούσος πέτυχε το 1-0 για τον Ατρόμητο ενώ ισοφάρισε ο Μπαράλες για τον Αστέρα.Το νικητήριο γκολ για τον Ατρόμητο πέτυχε πάλι ο Μανούσος με πέναλτυ

Στο ντέρμπυ της αγωνιστικής ο Άρης Θεσσαλονίκης κέρδισε με 4-2 τον αήττητο περσινό πρωταθλητή ΠΑΟΚ. ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με τον Σφιντέρσκι στο 10 λεπτό ενώ ο Άρης απάντησε γρήγορα με γκολ του Λάρσον 7 λεπτά μετά. Μάλιστα ο Άρης κατάφερε να πετύχει και 2ο γκολ πριν το ημίχρονο με κεφαλιά του Βέλεθ.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 4-1 με γκολ απο τον Ρόουζ και τον Σάσα ενώ ο ΠΑΟΚ κατάφερε μόνο να μειώσει σε 4-2 με τον Μάτος.

Το σημερινό πρόγραμμα: 15:00 ΑΕΚ-Παναιτωλικός 17:15 Ξάνθη-Λάρισα και Πανιώνιος-Λαμία και στις 19:30 το ντέρμπυ ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παναθηναικό