20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Γ ΕΘΝΙΚΗ: Φουλ της Καβάλας στην κορυφή της βαθμολογίας

Άξιοι εκπρόσωποι του Καβαλιώτικου Ποδοσφαίρου, Νέστος Χρυσούπολης, ΑΟΚ, Αετός Οφρυνίου και Κεραυνός Πέρνης φιγουράρουν στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας στον 1ο όμιλο της Γ Εθνικής.

Την πιο σημαντική νίκη της αγωνιστικής πέτυχε ο Κεραυνός Πέρνης στην Χρυσούπολη επί του Αλέξανδρου Κιλκίς. Η νίκη αποκτά μεγαλύτερη αξία καθώς η ομάδα της Καβάλας αγωνίστηκε με 9 απουσίες!.

Λίγο μετά το παιχνίδι μίλησε στο Metropolis Καβάλας ο προπονητής του Κεραυνόυ Πέρνης Γιάννης Μαλαματάς.
Share Music - Listen Audio Files -

Ο Αετός Οφρυνίου κράτησε το 0-0 με τον Άρη Αβάτου στην Ξάνθη, σε ένα παιχνίδι χωρίς φάσεις και αγωνιζόμενος με 10 ποδοσφαιριστές μετά από 2η κίτρινη στο αρχηγό της ομάδας Κωνσταντινίδη στο 65'.

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας Νέστος Χρυσούπολης και ΑΟ Καβάλα.

Ο Νέστος με 3 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο έφυγε με τους τρεις βαθμόυς από την Κομοτηνή και παρέμεινε μόνος πρώτος και αήττητος στον 1ο όμιλο.

Ο Μπέλιτς σκόρερ του πρώτου τέρματος για το Νέστο. Ο Καθάριος το 0-2 και το τελικό 0-3 από τον Μιρκτσιαν.

Στο Ανθή Καραγιάννη ο ΑΟΚ δεν άφησε κανένα περιθώριο στην ΑΕ Καλαμπακίου.

Στο 14 ο Τσούτσης με το 5ο του γκολ στο πρωτάθλημα άνοιξε το σκορ. Το 1-0 έμεινε στο ημίχρονο με την Καβάλα να είναι πολύ καλή και να χάνει ευκαιρίες ενώ είχε και ακυρωθέν γκολ για οφσαιτ.

Στο 52 ο Βαλαβανόπουλος έκανε το 2-0 (4ο προσωπικό στο πρωτάθλημα) με τηο ΑΟΚ να συνεχίζει να είναι καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Στο 82 ο Γαβριηλίδης πέτυχε το τελικό 3-0

Άρης Αβάτου – Αετός Ορφανού 0-0
Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης 3-1
Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Νέστος Χρυσούπολης 0-3
Καβάλα – Α.Ε. Καλαμπακίου 3-0
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Πανσερραϊκός 0-4
Κεραυνός Πέρνης – Αλέξανδρος Κιλκίς 1-0