Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Γ' Εθνική: "Μέσω Πέρνης" στην κορυφή οι Καβαλιώτες

Η ισοπαλία της Πέρνης στην Ξάνθη με τον Ορφέα (0-0) έφερε ανακατατάξεις στην κορυφή της βαθμολογίας, στον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής.

Ο Νέστος Χρυσούπολης, που νίκησε στην Χρυσούπολη τον Άρη Αβάτου με 2-0, περασε μόνος πρώτος με 15 βαθμούς.

Την ισοπαλία στην Ξάνθη εκμεταλλεύτηκαν Καβάλα και Αετός Οφρυνίου που ισοβαθμούν πλέον στους 14 βαθμούς με τον Ορφέα Ξάνθης στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Ο ΑΟΚ κέρδισε εύκολα με 3-0 στο κόσμιο και με το ίδιο σκορ επικράτησε ο Αετός Οφρυνίου στην Αλεξανδρούπολη του Εθνικού.

Στην 5η θέση έμεινε ο Πανσερραϊκός που έχασε στο Παραλίμνι.

Τα γκολ του Νέστου από το πρώτο ημίχρονο οι Καθάριος και Μελισσόπουλος με πέναλτι.
Αποβλήθηκε ο προπονητής του Αβάτου, Μαραντάς. Παράπονα για τις πολλές κίτρινες στο 2ο ημίχρονο από την Χρυσούπολη.

Στο πρώτο ημίχρονο διαμορφώθηκε το σκορ και στην Κομοτηνή. Μόλις στο 15' η Καβάλα προηγήθηκε με πέναλτι του Μαρκόπουλου που συνεχίζει να σκοράρει (3 γκολ σε 3 παιχνίδια). Το 2-0 λίγα λεπτά αργότερα από τον Τσούτση. Το τελικό 3-0 λίγο πριν την λήξη του 1ου ημιχρόνου ο Βαλαβανόπουλος που κι αυτός σκοράρει σε 2ο συνεχόμενο παιχνίδι.

Στην Αλεξανδρούπολη Μουδούρογλου, Παυλίδης και Δουμάνης έκαναν την διαφορά στο 2ο ημιχρονο. Στο 72 ο Μουδούρογλου το 0-1. Νωρίτερα έμεινε με παίκτη λιγότερο η ομάδα της Αλαξανδρούπολης (δεύτερη κίτρινη). Το 0-2 ο Παυλίδης στο 85' και το τελικό 0-3 στο 90 οκαι πάλι ο Μουδούρογλου.

Ο Κεραυνός Πέρνης άντεξε στην Ξάνθη , κράτησε το 0-0 με τον Ορφέα Ξάνθης, καθώς αγωνίστηκε με 10 ποδοσφαιριστές στα τελευταία λεπτά λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη, και βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας.

Μελισσόπουλος(Νεστος) και Μουδούρογλου (Οφρύνιο) ισοβαθμούν στην πρώτη θέση των σκόρε του ομίλου.

Απόλλων Παραλιμνίου – Πανσερραϊκός1-0
Α.Ε. Καλαμπακίου – Αλέξανδρος Κιλκίς 0-0
Νέστος Χρυσούπολης – Άρης Αβάτου 2-0
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αετός Οφρυνίου 0-3
Ορφέας Ξάνθης – Κεραυνός Πέρνης 0-0
Ασπίδα Ξάνθης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0
ΠΑΟΚ Κοσμίου – Καβάλα 0-3