Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Κύπελλο Ερασιτεχνών: Αποκλείστηκε ο Κεραυνός Πέρνης

Την ήττα-αποκλεισμό από την συνέχεια του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας γνώρισε ο Κεραυνός Πέρνης από τον ΠΑΟΚ Κοσμίου.

Το παιχνίδι είχε εντυπωσιακή εξέλιξη με τον κυπελλούχο Κομοτηνής ΠΑΟΚ Κοσμίου να ανοίγει το σκορ με τον Μουρατίδη στο ξεκίνημα της αναμέτρσης.

Ο Κεραυνός αντέδρασε και κατάφερε να ισοφαρίσει αρχικά με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλή Μπαρή και να προηγηθεί στις καθυστερύσεις του 2πρώτου ημιχρόνου με τον ίδιο σκόρερ.

Ανατροπή στην ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο με τον ΠΑΟΚ Κοσμίου να παίρνει την νίκη με 4-2.

Στο 51′ αρχικά ισοφάρισε, με το 2ο γκολ του Μουρατίδη.

Ο Κιόρι έβαλε μπροστά την ομάδα της Κομοτηνής με τον Κεραυνό στη συνέχεια να πιέζει και να χανει σημαντικές ευκαιρίες για την εκ νέου ανατροπή.

Λίγο πριν τη λήξη ο ΠΑΟΚ πέτυχε και 4ο γκολ με φάουλ του Ξενάκη.

Για την ομάδα της Πέρνης ήταν έτσι κι αλλιώς υπέρβαση η κατάκτηση του Κυπέλλου της Ε.Π.Σ. Καβάλας για πρώτη φορά στην ιστορία του.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΡΝΗΣ (Κώστας Τερζανίδης): Γιωργούσης, Καλαμάρης, Ιβανίδης, Κιομουρτζής, Δόρκας, Κασαμπάς (58′ Τζορμπατζή) , Μαυροματίδης, Κιόρι, Ευφροσυνίδης, Αλή Μπαρή, Νάνος (60′ Πουρλουκάκης)

ΠΑΟΚ ΚΟΣΜΙΟΥ (Γιώργος Δίγκας): Δεληγιάννης, Βοργιατζίδης, Ξενάκης, Κυπιρτόγλου, Λεβεντέλλης (85′ Μιχαλακέλλης), Φλέγγας, Αμετ Ερκάν, Μουρατίδης (60′ Στοίνοβιτς), Μαδούρας, Μητρούσης, Ταμάμης.