Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Καβάλα - Απ. Καλαμαριάς 2-3: Μαχητής ο Α.Ο.Κ. σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι

Ψυχωμένος ο Α.Ο.Κ. απέναντι στον πρώτο της βαθμολογίας Απόλλωνα Καλαμαριάς έχασε την ευκαιρία να πάρει μεγάλη νίκη ελέω απειρίας και  διαιτητή.

Απίστευτες σκηνές στο τέλος του αγώνα με συμπλοκές αστυνομικών με ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα.

Στο παιχνίδι που είχε όλα τα χαρακτηριστικά ντέρμπι, η Καβάλα κατάφερε να προηγηθεί στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με τον Κεφαλά.

Η χαρά των καβαλιωτών δεν κράτησε για πολύ καθώς η Καλαμαριά  2 λεπτά μετά ισοφάρησε.

Μετά από εκτέλεση φάουλ που αμφισβητήθηκε ο Μπαντάνης με αυτογκόλ έγραψε το 1-1.

Ημίχρονο  Καβάλα - Απ. Καλαμαριάς 1-1

Στο 74' ο Απόλλωνας θα μείνει με 10 ποδοσφαιριστές μετά την αποβολή του Καππία με 2η κίτρινη κάρτα .

Στην αμέσως επόμενη φάση ο Λίτσκας θα φύγει μόνος στην αντεπίθεση και με ωραίο σουτ θα βάλει και πάλι μπροστά στην Καβάλα. Καβάλα - Απ. Καλαμαριάς 2-1

Στο 87' ο Φωτιάδης θα σφυρίξει ανύπαρκτο πέναλτι με τον Πόποβιτς να εκτελεί εύστοχα κάνει. Καβάλα - Απ. Καλαμαριάς 2-2

Ο Πόποβιτς στο 96' διαμόρφωσε το τελικό 2-3 και έδωσε σπουδαίο διπλό στην ομάδα του.

Τελικό  Καβάλα - Απ. Καλαμαριάς 2-3

Σε ένα ακόμη μεγάλο παιχνίδι η Καβάλα έδειξε καλό πρόσωπο, όπως και στο παιχνίδι με την Δόξα Δράμας έφυγε ηττημένη στις καθυστερήσεις.

Συνθέσεις
Απόλλων Καλαμαριάς: Μένκα, Αμαραντίδης, Καπίας, Σαμαράς, Γεωργιάδης, Βεργώνης, Καλαϊτζίδης, Ν'Λουντούλου, Πόποβιτς, Κυβελίδης, Συμελίδης

Καβάλα: Αθανασίου, Μπαντάνης, Σταματόπουλος, Τέλλος, Μελισσόπουλος, Καλιβωκάς, Κεφαλάς, Κυζιρίδης, Ζυγκερίδης, Λίτσκας