Navigation

Ε.Π.Σ. ΚΑΒΑΛΑΣ: Σαββατοκύριακο (12-13/11)

Με αγώνες για τον 1ο και 2ο όμιλο της Β' κατηγορίας και για την 7η αγωνιστική της Γ' κατηγορίας συνεχίστηκαν τα πρωταθλήματα της ΕΠΣΚ.

Ρεπό είχε η Α' Κατηγορία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν το Σαββατοκύριακο (12-13/11) σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

Α' κατηγορία
Η ερχόμενη-9η αγωνιστική
Άρης Ζυγού-Ηρακλής Καβάλας
Βρασίδας Ν. Περάμου-Κεραυνός Πέρνης
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Εθνικός Ν. Καρυάς
Δόξα Θεολόγου-Αετός Ορφανού
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Ορφέας Ελευθερούπολης
ΜΑ Αντιφιλίππων-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης
ΑΕ Καβάλας-Κεραυνός Κρηνίδων

Α' κατηγορία
Η βαθμολογία-8η αγωνιστική
Αετός Ορφανού (30-2) 24
ΜΑ Αντιφιλίππων (16-6) 22
Δόξα Θεολόγου (21-3) 18
Ηρακλής Καβάλας (8-5) 13
Βρασίδας Ν. Περάμου (12-11) 12
Ορφέας Ελευθερούπολης (9-9) 12
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (9-13) 12
Εθνικός Νέας Καρυάς (9-8) 10
Κεραυνός Πέρνης (14-11) 10
Απόλλων Χρυσοχωρίου (13-16) 7
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (9-12) 7
ΑΕ Καβάλας (4-9) 5
Άρης Ζυγού (5-21) 4
Κεραυνός Κρηνίδων (4-32) 0

Α' κατηγορία
Η επόμενη-10η αγωνιστική
Βρασίδας Ν. Περάμου-Άρης Ζυγού
Ηρακλής Καβάλας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Κεραυνός Πέρνης-Δόξα Θεολόγου
Εθνικός Ν. Καρυάς-Απόλλων Χρυσοχωρίου
Αετός Ορφανού-ΜΑ Αντιφιλίππων
Ορφέας Ελευθερούπολης-Κεραυνός Κρηνίδων
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-ΑΕ Καβάλας

Β' κατηγορία-1ος όμιλος
Τα αποτελέσματα-8η αγωνιστική
Ατρόμητος Χαλκερού -Αετός Ερατεινού 2-2
Μυρμιδόνες Καβάλας-ΑΟ Ποταμιάς 2-1
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Μαίανδρος Γέροντα 4-0
Θεαγένης Θάσου-Άρης Πρίνου 0-2
Ποντιακός Ποντολιβάδου-ΠΑΟΚ Καβάλας 0-0
Αίας Παναγίας-Θράκη Γραβούνας 3-0 α.α.
Άρης Πηγών-Ατρόμητος Λεκάνης 5-2

Β' κατηγορία-1ος όμιλος
Η βαθμολογία-8η αγωνιστική
Αναγέννηση Λιμεναρίων (22-1) 22
ΠΑΟΚ Καβάλας (21-8) 20
Ατρόμητος Χαλκερού (17-1) 18
Άρης Πρίνου (13-11) 16
Θεαγένης Θάσου (21-8) 13
Ποντιακός Ποντολιβάδου (5-4) 12
Μυρμιδόνες Καβάλας (11-14) 11
Αετός Ερατεινού (11-15) 11
Μαίανδρος Γέροντα (7-14) 10
Άρης Πηγών (12-11) 10
ΑΟ Ποταμιάς (5-14) 8
Αίας Παναγίας (11-14) 7
Ατρόμητος Λεκάνης (9-26) 3
Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

Β' κατηγορία-1ος όμιλος
H ερχόμενη-9η αγωνιστική
Αετός Ερατεινού-ΑΟ Ποταμιάς
Μαίανδρος Γέροντα-Ατρόμητος Χαλκερού
Άρης Πρίνου-Μυρμιδόνες Καβάλας
ΠΑΟΚ Καβάλας-Αναγέννηση Λιμεναρίων
Θράκη Γραβούνας-Θεαγένης Θάσου
Ατρόμητος Λεκάνης-Ποντιακός Ποντολιβάδου
Αίας Παναγίας-Άρης Πηγών

Β' κατηγορία-2ος όμιλος
Τα αποτελέσματα-8η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Ν.Μ.Α.Ορφανίου 0-3
Ασπίδα Πολυστύλου-Ολυμπιακός Καβάλας 1-2
Δόξα Αμυγδαλεώνα-Δόξα Λυδίας 2-0
Κεραυνός Ελευθερών-Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου 2-1
Μακεδονικός Αμισιανών-Ποσειδών Καβάλας 2-1
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Βύρων Καβάλας 0-3
Φρίξος Πλατανοτόπου-ΑΣ Παγγαίο 5-0

B' κατηγορία-2ος όμιλος
Η βαθμολογία-8η αγωνιστική
Φρίξος Πλατανοτόπου (23-5) 22
Ν.Μ.Α.Ορφανίου (19-4) 21
Βύρων Καβάλας (15-6) 18
Κεραυνός Ελευθερών (20-9) 15
Ολυμπιακός Καβάλας (15-5) 13
Δόξα Αμυγδαλεώνα (14-17) 11
Ασπίδα Πολυστύλου (14-16) 10
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (6-12) 8
Μακεδονικός Αμισιανών (9-12) 8
ΑΟ Ελαιοχωρίου (5-16) 8
Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου (12-18) 6
Δόξα Λυδίας (5-16) 5
Ποσειδώνας Καβάλας (7-17) 4
ΑΣ Παγγαίο (3-28) 2

Β' κατηγορία-2ος όμιλος
Η ερχόμενη-9η αγωνιστική
Ν.Μ.Α.Ορφανίου-Ολυμπιακός Καβάλας
Δόξα Λυδίας-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα
Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου-Ασπίδα Πολυστύλου
Ποσειδών Καβάλας-Δόξα Αμυγδαλεώνα
Βύρων Καβάλας-Κεραυνός Ελευθερών
ΑΣ Παγγαίο-Μακεδονικός Αμισιανών
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Φρίξος Πλατανοτόπου

Γ' κατηγορία
Τα αποτελέσματα-7η αγωνιστική
Οι Λύκοι-Άγιος Λουκάς 1-1
Ατρόμητος Ακροβουνίου-Καλλιράχη 1-3
Φίλιπποι Καβάλας-Π.Ο.Κεραμωτής 0-3 α.α.
Φάρος Μαριών-Ένωση Παγ. Δρυάδας 0-1
ΜΑ Φιλίππων-Ελπίδες Καβάλας 3-0 α.α.
ΑΕ Πιερέων-Αστέρας Φωλιάς 2-3
ΑΟ Κάρυανης-Καβάλα 2004 5-0
Ρεπό: Πανιώνιος Ξεριά

Γ' κατηγορία
Η βαθμολογία-7η αγωνιστική
ΜΑ Φιλίππων (24-5) 19
Ένωση Παγ. Δρυάδας (14-2) 15
Πανιώνιος Ξεριά (20-4) 14
Κεραμωτή (15-12) 13
Κεραυνός Καλλιράχης (14-8) 12
Αστέρας Φωλιάς (12-13) 12
ΑΟ Κάρυανης (17-110) 11
Καβάλα 2004 (9-15) 10
Φάρος Μαριών (9-15) 6
Άγιος Λουκάς (9-11) 6
ΑΕ Πιερέων (14-13) 5
Οι Λύκοι (8-17) 4
Ατρόμητος Ακροβουνίου (6-19) -3
Φίλιπποι Καβάλας Aποβλήθηκε
Ελπίδες Καβάλας Aποβλήθηκε.

Οι Ελπίδες Καβάλας και οι Φίλιπποι Καβάλας αποβλήθηκαν από το πρωτάθλημα με απόφαση την οποία έλαβε η Πειθαρχική Επιτροπή της Ε.Π.Σ. Καβάλας.

Γ' κατηγορία
Η ερχόμενη-8η αγωνιστική
Ατρόμητος Ακροβουνίου-Οι Λύκοι
Άγιος Λουκάς-Φίλιπποι Καβάλας
Κεραυνός Καλλιράχης-Φάρος Μαριών
Π.Ο.Κεραμωτής-ΜΑ Φιλίππων
Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΑΕ Πιερέων
Ελπίδες Καβάλας-ΑΟ Κάρυανης
Αστέρας Φωλιάς-Πανιώνιος Ξεριά
Ρεπό: Καβάλα 2004
Share

Metropolis Kavalas

Post A Comment: