Ticker

20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Γ' Εθνική 1ος όμιλος: Πεντάρα στην πρεμιέρα για τον ΑΟΚ

Εντυπωσιακό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Γ' Εθνικής για τον ΑΟΚ, που επικράτησε με 5-2 στο Βερούλειο της Δόξας Προσκυνητών.

Οι αργοναύτες ήταν καλύτεροι σε όλοι την διάρκεια του παιχνιδιού.

Μπήκαν δυνατά από το ξεκίνημα της αναμέτρηση και δεν άφησαν περιθώριο αμφισβήτησης στον αντίπαλο.

Μόλις στο 4' ο νεοπακτηθής Παβίσεβιτς άνοιξε σκο και προσωπικό λογαριασμό γκολ με καρφωτή κεφαλιά.

Στο 19 ο Παβίσεβιτς και πάλι αυτή την φορά με τακουνάκι μετά από πάσα του Μπλιού θα κάνει 2 τα τέρματα της Καβάλας.

Στο 30' δοκάρι με τον Μπλιό για τον ΑΟΚ

43' Λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου αναγκαστική αλλαγή για την Καβάλα, στη θέση του τραυματία Παππά περνάει ο Ζλατκόφσκι

Με 2-0 ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο σχεδόν γεμάτο Βερούλειο.

Με την ίδια διάθεση μπήκε και στο 2ο ημίχρονο ο ΑΟΚ

Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία του δευτέρου ημιχρόνου (53')ήρθε από τον Μελισσόπουλο το σουτ του οποίου θα τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 56' ο Μπλιός με σουτ θα γράψει το ΑΟ ΚΑΒΑΛΑ - ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ 3-0

Στο 68' μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΚ. Ο Γιαλούσης θα πιάσει καρφωτή κεφαλιά και θα αναγκάσει τον τερματοφύλακα Πέρτσα των Προσκυνητών.

Στην πρώτη επικίνδυνη επίσκεψη των Προσκυνητών στα καρέ της Καβάλας ο Βάσκος με πλασέ θα μειώσει σε 3-1 στο 74'

Στο 78' σουτ του Πτηνόπουλου θα απομακρύνει ο Πέρτσας

Στο 81 δοκάρι για τους φιλοξενούμενους με τον Εμρέ.

Στο 86' ο Παβίσεβιτς θα πετύχει το τρίτο του προσωπικό γκολ και το τέταρτο της Καβάλας. Καβάλα - Δόξα Προσκυνηυτών 4-1

Με ένα γκολ για κάθε ομάδα τελείωσε το ματς στο Βερούλειο.
Αρχικά στο 90' ο Εμρέ θα μειώσει σε 4-2 και
στο 90+ ο Τουμανίδης θα διαμορφώσει το τελικό 5-2

Η σύνθεση της Καβάλας: Αθανασίου, Σταματόπουλος, Κυριακίδης, Γιαλούσης, Δέντσας (64' Κασαπάκης), Λαδάκης, Παππάς (42' Ζλατκόφσκι α.α.), Τουμανίδης, Μπλιός (70' Πτηνόπουλος), Μελισσόπουλος, Παβίσεβιτς.

Δόξα Προσκηνυτών: Πέρτσας, Σιδηρόπουλος, Δημητριάδης (59' Κεπεσίδης), Κίτσος, Λειβαδιώτης, Τρίχας, Εμρέ, Δραγανίδης, Βάσκος, Κλής (64' Γιανακτσίδης), Θωμάς (74' Λεφής).