Ε.Π.Σ. Καβάλας: Τα αποτελέσματα του Σ/Κ 18 και 19 Μαρτίου 2017

Συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας με σημαντικές αναμετρήσεις σε όλες τις κατηγορίες.

Συνεχίστηκαν το Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας με σημαντικές αναμετρήσεις σε όλες τις κατηγορίες.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές:

Α' κατηγορία αποτελέσματα 20η αγωνιστική
Εθνικός Ν. Καρυάς-Άρης Ζυγού 3-0
Αετός Ορφανού-Κεραυνός Πέρνης 4-0
Ορφέας Ελευθερούπολης-Ηρακλής Καβάλας 2-1
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Βρασίδας Ν. Περάμου 1-1
ΑΕK Καβάλας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 3-3
Κεραυνός Κρηνίδων-Δόξα Θεολόγου 0-2
MA Αντιφιλίππων - Απόλλων Χρυσοχωρίου 2-0

Α' κατηγορία βαθμολογία
Αετός Ορφανού (60-4) 54
MA Αντιφιλίππων (33-18) 41
Ορφέας Ελετθερούπολης (32-19) 37
Δόξα Θεολόγου (41-19) 34
Βρασίδας Ν. Πέραμου (25-21) 31
Κεραυνός Πέρνης (35-26) 29
Εθνικός Ν. Καρυάς (23-17) 28
ΑΕΚ Καβάλας (22-120) 27
Απόλλων Χρυσοχωρίου (33-29) 26
Ηρακλής Καβάλας (18-28) 24
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (18-22) 23
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (16-32) 21
Άρης Ζυγού (12-60) 7
Κεραυνός Κρηνίδων (10-60) 0

*** Αετός Ορφανού και Κεραυνός Κρηνίδων έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

Α' κατηγορία η επόμενη 21η αγωνιστική
Άρης Ζυγού-Κεραυνός Πέρνης
Ηρακλής Καβάλας-Εθνικός Ν. Καρυάς
Βρασίδας Ν. Περάμου-Αετός Ορφανού
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Ορφέας Ελευθερούπολης
Δόξα Θεολόγου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης
Απόλλων Χρυσοχωρίου-ΑΕK Καβάλας
ΜΑ Αντιφιλίππων-Κεραυνός Κρηνίδων

Β' κατηγορία 1ος όμιλος αποτελέσματα 19η αγωνιστική
Αετός Ερατεινού-Αναγέννηση Λιμεναρίων 0-2
Μυρμιδόνες Καβάλας-Θεαγένης 1-3
Ατρόμητος Χαλκερού-Ποντιακός Ποντολιβάδου 4-0
ΑΟ Ποταμιάς-Αίας Παναγίας 1-2
Μαίανδρος Γέροντα-Άρης Πηγών 0-1
Άρης Πρίνου-Ατρόμητος Λεκάνης 1-0
ΠΑΟΚ Καβάλας-Θράκη Γραβούνας 3-0 α.α.

Β' κατηγορία 1ος όμιλος βαθμολογία
Αναγέννηση Λιμεναρίων (59-4) 53
ΠΑΟΚ Καβάλας (45-15) 45
Ατρόμητος Χαλκερού (41-17) 39
Θεαγένης Θάσου (56-20) 38
Άρης Πηγών (30-18) 35
Άρης Πρίνου (37-29) 32
Ποντιακός Ποντολιβάδου (20-25) 25
Μαίανδρος Γέροντα (21-32) 22
Αετός Ερατεινού (27-39) 20
Αίας Παναγίας (32-42) 19
Μυρμιδόνες Καβάλας (24-45) 15
ΑΟ Ποταμιάς (13-38) 15
Ατρόμητος Λεκάνης (15-41) 12
Θράκη Γραβούνας αποχώρησε

Β' κατηγορία 1ος όμιλος επόμενη 20η αγωνιστική
Μυρμιδόνες Καβάλας-Αετός Ερατεινού
ΑΑναγέννηση Λιμεναρίων-τρόμητος Χαλκερού
Θεαγένης Θάσου-ΑΟ Ποταμιάς
Ποντιακός Ποντολιβάδου-Μαίανδρος Γέροντα
Αίας Παναγίας-Άρης Πρίνου
Άρης Πηγών-ΠΑΟΚ Καβάλας
Ατρόμητος Λεκάνης-Θράκη Γραβούνας

B' κατηγορία 2ος όμιλος αποτελέσματα 20η αγωνιστική
Aσπίδα Πολυστύλου-Ν.Μ.Α.Ορφανίου 1-3
Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 1-6
Κεραυνός Ελευθερών-Ολυμπιακός Καβάλας 1-1
Μακεδονικός Αμισιανών-Δόξα Λυδίας 3-0
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου 2-2
Φρίξος Πλατανοτόπου-Ποσειδώνας Καβάλας 4-3
ΑΣ Παγγαίο-Βύρων Καβάλας 0-2

B' κατηγορία 2ος όμιλος βαθμολογία
Πλατανότοπος (52-15) 53
Βύρων Καβάλας (40-19) 47
Ν. ΜΑ Ορφανίου (43-14) 46
Κεραυνός Ελευθερών (48-29) 41
Ολυμπιακός Καβάλας (42-13) 36
ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα (36-31) 31
Δόξα Αμυγδαλεώνα (28-35) 20
Ασπίδα Πολυστύλου (32-28) 20
ΑΟ Ελαιοχωρίου (18-27) 20
Μακεδονικός Αμισιανών (20-25) 20
Δόξα Λυδίας (20-46) 13
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου (29-47) 13
Ποσειδώνας Καβάλας (26-52) 9
Παγγαίο (8-61) 4

*** Ο Ολυμπιακός Καβ. ξεκίνησε με -6 βαθμούς λόγω τιμωρίας
*** Ορφάνι, Αμυγδαλεώνας, Παγγαίο, Ποσειδώνας, Αμισιανά και Ολυμπιακός Καβ. έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

B' κατηγορία 2ος όμιλος επόμενη 21η αγωνιστική
Ν.Μ.Α.Ορφανίου-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα
Ολυμπιακός Καβάλας-Ασπίδα Πολυστύλου
Δόξα Λυδίας-Δόξα Αμυγδαλεώνα
Ν.Ηρακλής Μυρτοφύτου-Κεραυνός Ελευθερών
Ποσειδώνας Καβάλας-Μακεδονικός Αμισιανών
Βύρων Καβάλας-ΑΟ Ελαιοχωρίου
ΑΣ Παγγαίο-Φρίξος Πλατανοτόπου

Γ' κατηγορία αποτελέσματα 21η αγωνιστική
Οι Λύκοι-Κεραυνός Καλλιράχης 0-3 α.α.
Άγιος Λουκάς-Π.Ο.Κεραμωτής 1-3
Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας 4-5
Φίλιπποι Καβάλας-Ελπίδες Καβάλας 0-3 α.α.
Φάρος Μαριών-Αστέρας Φωλιάς 1-3
ΜΑ Φιλίππων-Καβάλα 2004 5-1
ΑΟ Κάρυανης-Πανιώνιος Ξεριά 3-0
Ρεπό: ΑΕ Πιερέων

Γ' κατηγορία βαθμολογία
ΜΑ Φιλίππων (72-10) 48
Πανιώνιος Ξεριά (54-27) 40
Αστέρας Φωληάς (43-30) 40
ΑΟ Κάρυανης (49-18) 36
Ένωση Παγ. Δρυάδας (44-26) 36
Κεραυνός Καλλιράχης (57-24) 36
ΠΟ Κεραμωτής (40-43) 32
ΑΕ Πιερέων (37-26) 25
Άγιος Λουκάς (35-32) 25
Καβάλα 2004 (22-41) 21
Φάρος Μαριών (27-42) 19
Ατρόμητος Ακροβουνίου (20-53) 3
Ελπίδες Καβάλας (11-70) -7
Φίλιπποι Παληού αποβλήθηκε
Οι Λύκοι αποχώρησαν

Γ' κατηγορία επόμενη 22η αγωνιστική
Άγιος Λουκάς-Οι Λύκοι
Κεραυνός Καλλιράχης-Ατρόμητος Ακροβουνίου
Π.Ο.Κεραμωτής-Φίλιπποι Καβάλας
Ένωση Παγ. Δρυάδας-Φάρος Μαριών
Ελπίδες Καβάλας-ΜΑ Φιλίππων
Αστέρας Φωλιάς-ΑΕ Πιερέων
Καβάλα 2004-ΑΟ Κάρυανης
Ρεπό: Πανιώνιος Ξεριά

Related

HOT 7218857962742407606

Δημοσίευση σχολίου

Follow Us


Follow by Email

LIVE

NEWS

VIDEO

ΣΤΕΙΛΕ ΜΗΝΥΜΑ

Διαβαστε ακομη

Κύπελλο Ερασιτεχνών Ελλάδας: Οι τελικοί

Ο θεσμός του Κυπέλλου Ερασιτεχνών καθιερώθηκε από το 1971 καθώς μέχρι τότε όλες οι ομάδες συμμετείχαν στο Κύπελλο Ελλάδας.

Επέλεξε την ομάδα σου

item