20/recent/ticker-posts

Header Ads Widget

Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ: Επιστροφή στις νίκες με 5άρα

Με 5-1 επικράτησε η Καβάλα του Εορδαϊκού για την 8η αγωνιστική της Γ' Εθνικής.
Η Καβάλα πέτυχε την 2η νίκη της στο πρωτάθλημα μετά το 5-2 της 1ης αγωνιστικής επί της Δόξας Προσκυνητών.

Το παιχνίδι δεν χωρά κριτικής καθώς η διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των ομάδων ήταν εμφανής στο γήπεδο από την αρχή του παιχνιδιού.

Στο 4' ΓΚΟΛ!!! μετά από σέντρα του Παππά ο Παβίσεβιτς το 1-0.

Στο 7' ο διαιτητής αρνήθηκε καθαρό πέναλτι υπερ του ΑΟΚ

Στο 14' κακή εκτέλεση κόρνερ από τους ποδοσφαιριστές του ΑΟΚ.

Στο 19' σουτ του Μπρατσιάνη η μπαλα λίγο αουτ.

Στο 23'  κεφαλιά του Μπατζιου δεν θα βρεί στόχο.

Ο ΑΟΚ έχει την κατοχή πιέζει στο μισό γήπεδο τον Εορδαικό αλλά έχει πολλές λάθος πάσες στην επίθεση σε φάσεις που θα μπορούσαν να γίνουν γκολ.

25' ΓΚΟΛ!!!!  2-0 με τους ίδιους πρωταγωνιστές του πρώτου γκολ. Σέντρα του Παππά κεφαλιά αυτή την φορά του Παβισεβιτς και 2-0.

27 τουμανιδης σουτ από το υψος της μεγάλης περιοχής θα φυγει αουτ

Άνοιξε από νωρις το παιχνιδι με τα γρήγορα γκολ

Με 5 βασικους εκτός ο Εορδαικός ήταν ακίνδυνος και ισως η πιο αδύναμη ομάδα που αντιμετώπισε ο ΑΟΚ μέχρι τώρα.

35' ΓΚΟΛ μετά από σέντρα του Κυριακίδη ο Μπλιός θα στοπάρει ωραία και με πλασέ θα κάνι το 3-0

Ημίχρονο 3-0
Δεν μπήκε καλά στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟΚ με λάθη στις μεταβιβάσεις, λάθη που απέναντι σε μια πιο δυνατή ομάδα θα στοίχιζαν.

Επαναπαύτηκε στο εύκολο 3-0 του 1ου ημιχρόνου και τιμωρήθηκε γι αυτό ο ΑΟΚ.

Στο 52' ΓΚΟΛ!!!ο Ταμπά (Γάλλος μεταγραφή του Αλεξίου ξεκίνησε για 2ο παιχνίδι ως βασικός) με εκπληκτικό γκολ θα στείλει την μπάλα στο γάμα της εστίας του Αθανασίου και θα μειώσει σε 3-1.

Στο 54'  πρώτη αλλαγή για την Καβάλα έξω ο Παππάς μέσα ο Δέντσας που πέρασε τελευταίος στην άμυνα του ΑΟΚ

Στο 62' κίνδυνος και πάλι στα καρέ του Αθανασιου.

Κακός στο 2ο ημίχρονο ο ΑΟΚ έδωσε την ευκαιρία στ5ον Εορδαϊκό να αναθαρρήσει και του επέτρεψε με λάθη να βγαίνει επικίνδυνα στην αντεπίθεση.

64' Νέος κίνδυνος στην περιοχή του ΑΟΚ με τον Ταμπά να μπαινει μονος του χωρίς να τελειώνει τελικά την φάση

65' Αυστηρή κόκκινη στον Δινοβίτση του Εορδαϊκού που πάντως κατά την διάρκεια του παιχνιδιού ήταν εριστικός και αθυρόστομος

70' Αλλαγή για την Καβάλα, μέσα ο Ζλατκοφσκι έξω ο Μπλιός.

Στο 75' σουτ του Γιαλούση θα φύγει ψηλά αουτ

77'  3η αλλαγή της Καβάλας με τον Πτηνόπουλο στην θέση του Μπρατσιάνη.

Στο 84' ΓΚΟΛ!!!! αυστηρό πέναλτι υπέρ της Καβάλας το κερδισε ο Πτηνόπουλος, το εκτελεσε ευστοχα ο Ζλατκοφσκι 4-1

Στο 88' ΓΚΟΛ!!!ο Παβίσεβιτς θα πετύχει το 2ο χατ τρικ στο φετινό πρωτάθλημα και θα φτάσει τον Πόποβιτς στον πίνακα των σκορερ. Α.Ο. ΚΑΒΑΛΑ - ΕΟΡΔΑΙΚΟΣ 5-1