ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: Πρόγραμμα Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής ΕΟ

Διενεργήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ στο Πάρκο Γουδή η κλήρωση για τους αγώνες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων κατηγ...

Διενεργήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ στο Πάρκο Γουδή η κλήρωση για τους αγώνες του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων κατηγορίας Παίδων-Νέων, περιόδου 2016-2017 (συμμετοχή των μικτών/αντιπροσωπευτικών Ομάδων των Ε.Π.Σ. ).

Η ΕΠΣ Καβάλας αγωνίζεται στον 1ο όμιλο

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 1ος όμιλος

1η αγωνιστική
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ
ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ
ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ-ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ

2η αγωνιστική
ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ-ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ

3η αγωνιστική
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ- ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ
ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ

4η αγωνιστική
ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ-ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ-ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ
ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ

5η αγωνιστική
ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ- ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ

6η αγωνιστική
ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ
ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ-ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ- ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ

7η αγωνιστική
ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΕΠΣ ΔΡΑΜΑΣ
ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ-ΕΠΣ ΞΑΝΘΗΣ
ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ-ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ

Α. Οι όμιλοι της πρώτης φάσης είναι οχτώ (8):
1ος όμιλος: Έβρος, Θράκη, Ξάνθη, Καβάλα, Δράμα, Σέρρες, Μακεδονία, Χαλκιδική
2ος όμιλος: Κιλκίς, Πέλλα, Ημαθία, Πιερία, Κοζάνη, Φλώρινα, Καστοριά, Γρεβενά
3ος όμιλος: Κέρκυρα, Θεσπρωτία, Ήπειρος, Άρτα, Πρέβεζα-Λευκάδα, Λάρισα, Τρίκαλα
4ος όμιλος: Καρδίτσα, Θεσσαλία, Φθιώτιδα, Εύβοια, Ευρυτανία, Φωκίδα, Βοιωτία
5ος όμιλος: Αιτωλοακαρνανία, Κεφαλληνία - Ιθάκη, Ζάκυνθος, Αχαϊα, Ηλεία, Μεσσηνία, Λακωνία
6ος όμιλος: Αρκαδία, Αργολίδα, Κόρινθος, Αθήνα, Αν. Αττική, Δυτ. Αττική, Πειραιάς
7ος όμιλος: Δωδεκάνησα, Χίος, Σάμος, Λέσβος, Κυκλάδες.
8ος όμιλος: Χανιά, Ρέθυμνο, Ηράκλειο, Λασίθι


Η πρωταθλήτρια ομάδα κάθε ομίλου θα προκριθεί στην επόμενη ( 2η) φάση.

Β. Από τη δεύτερη (2η) και όλες τις επόμενες φάσεις διεξαγωγής μέχρι και την Τελική φάση οι αγώνες θα είναι και πάλι μονοί, σε ουδέτερα γήπεδα που θα ορίζει η Επιτροπή με γεωγραφική κατανομή.
Στη δεύτερη φάση οι ομάδες που θα προκριθούν από την πρώτη θα αγωνιστούν μεταξύ τους ως ακολούθως:
Η πρωταθλήτρια του 1ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 2ου ομίλου (αγώνας Νο  01)
Η πρωταθλήτρια του 3ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 4ου ομίλου (αγώνας Νο 02)
Η πρωταθλήτρια του 5ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 6ου ομίλου (αγώνας Νο 03)
Η πρωταθλήτρια του 7ου ομίλου με την πρωταθλήτρια του 8ου ομίλου (αγώνας Νο 04)

Γ. Στην τρίτη (3η ) φάση οι ομάδες που θα προκριθούν από τη δεύτερη φάση θα αγωνιστούν μεταξύ τους χιαστί, ως ακολούθως:
Η νικήτρια του αγώνα Νο 01 με τη νικήτρια του αγώνα Νο 03
Η νικήτρια του αγώνα Νο 02 με τη νικήτρια του αγώνα Νο 04
Οι δύο νικήτριες ομάδες της 3ης φάσης θα προκριθούν στον Τελικό Αγώνα κάθε πρωταθλήματος.
Οι δύο ηττημένες ομάδες θα αγωνιστούν μεταξύ τους για την 3η και 4η θέση.

Δ. Στους αγώνες από τη δεύτερη φάση έως και τους Τελικούς Αγώνες και σε περίπτωση ισόπαλου αποτελέσματος στην κανονική περίοδο θα εφαρμόζονται οι διατάξεις του άρθρου 20 παρ. 9 του Κ.Α.Π. Ερασιτεχνικών Ομάδων.

Στο πρωτάθλημα ΝΕΩΝ συμμετέχουν ποδοσφαιριστές που γεννήθηκαν από 01.01.2001 έως και 31.12.2002
Στο πρωτάθλημα ΠΑΙΔΩΝ συμμετέχουν ποδοσφαιριστές που γεννήθηκαν από 01.01.2003 έως και 31.12.2004 
Ποδοσφαιριστής που ανήκει ηλικιακά στην κατηγορία των Παίδων  δύναται να μετάσχει σε αγώνες του πρωταθλήματος Νέων, αποκλειομένης όμως, στη συνέχεια, της συμμετοχής του στην κατηγορία των Παίδων.

Related

HOT 7729991638205278976

Δημοσίευση σχολίου

Follow Us


Follow by Email

LIVE

NEWS

VIDEO

Διαβαστε ακομη

Ευρωλίγκα: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των πλέι οφ

Δείτε το τηλεοπτικό πρόγραμμα για τους τρεις πρώτους αγώνες των προημιτελικών της Ευρωλίγκας, με τις ώρες και τις ημέρες των παιχνιδιών κ...

Επέλεξε την ομάδα σου

item