Το πανόραμα του Euro 2016

Ολοκληρώθηκε η φάση των ομίλων του Euro 2016 και το Metropolis Καβάλας σας παρουσιάζει την εικόνα και των 6 ομίλων, τα ζευγάρια των "...

Ολοκληρώθηκε η φάση των ομίλων του Euro 2016 και το Metropolis Καβάλας σας παρουσιάζει την εικόνα και των 6 ομίλων, τα ζευγάρια των "16" και τις διασταυρώσεις μέχρι τον τελικό του Παρισιού.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

GROUP A
1. Γαλλία 7 (4-1)
2. Ελβετία 5 (2-1)
3. Αλβανία 3 (1-3)
4. Ρουμανία 1 (2-4)

10 Ιουνίου: Γαλλία - Ρουμανία 2-1
11 Ιουνίου: Αλβανία - Ελβετία 0-1
15 Ιουνίου: Ρουμανία - Ελβετία 1-1, Γαλλία - Αλβανία 2-0
19 Ιουνίου: Ρουμανία - Αλβανία 0-1, Ελβετία - Γαλλία 0-0

GROUP B
1. Ουαλία 6 (6-3)
2. Αγγλία 5 (3-2)
3. Σλοβακία 4 (3-3)
4. Ρωσία 1 (2-6)

11 Ιουνίου: Ουαλία - Σλοβακία 2-1, Αγγλία - Ρωσία 1-1
15 Ιουνίου: Ρωσία - Σλοβακία 1-2
16 Ιουνίου: Αγγλία - Ουαλία 2-1
20 Ιουνίου: Ρωσία - Ουαλία 0-3, Σλοβακία - Αγγλία 0-0

GROUP C
1. Γερμανία 7 (3-0)
2. Πολωνία 7 (2-0)
3. Βόρειος Ιρλανδία 3 (2-2)
4. Ουκρανία 0 (0-5)

12 Ιουνίου: Πολωνία - Β. Ιρλανδία 1-0, Γερμανία - Ουκρανία 2-0
16 Ιουνίου: Ουκρανία - Β. Ιρλανδία 0-2, Γερμανία - Πολωνία 0-0
21 Ιουνίου: Ουκρανία - Πολωνία 0-1, Β. Ιρλανδία - Γερμανία 0-1

GROUP D
1. Κροατία 7 (5-3)
2. Ισπανία 6 (5-2)
3. Τουρκία 3 (2-4)
4. Τσεχία 1 (2-5)

12 Ιουνίου: Τουρκία - Κροατία 0-1
13 Ιουνίου: Ισπανία - Τσεχία 1-0
17 Ιουνίου: Κροατία - Τσεχία 2-2, Ισπανία - Τουρκία 3-0
21 Ιουνίου: Τσεχία - Τουρκία 0-2, Κροατία - Ισπανία 2-1

GROUP E
1. Ιταλία 6 (3-1)
2. Βέλγιο 6 (4-2)
3. Ιρλανδία 4 (2-4)
4. Σουηδία 1 (1-3)

13 Ιουνίου: Ιρλανδία - Σουηδία 1-1, Βέλγιο - Ιταλία 0-2,
17 Ιουνίου: Ιταλία - Σουηδία 1-0
18 Ιουνίου: Βέλγιο - Ιρλανδία 3-0
22 Ιουνίου: Ιταλία - Ιρλανδία 0-1, Σουηδία - Βέλγιο 0-1

GROUP F
1. Ουγγαρία 5 (6-4)
2. Ισλανδία 5 (4-3)
3. Πορτογαλία 3 (4-4)
4. Αυστρία 1 (1-4)

14 Ιουνίου: Αυστρία - Ουγγαρία 0-2, Πορτογαλία - Ισλανδία 1-1
18 Ιουνίου: Ισλανδία - Ουγγαρία 1-1, Πορτογαλία - Αυστρία 0-0
22 Ιουνίου: Ισλανδία - Αυστρία 2-1, Ουγγαρία - Πορτογαλία 3-3

*προκρίνονται στους "16" οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου και οι 4 καλύτεροι 3οι

**στην ισοβαθμία πρώτο κριτήριο είναι το μεταξύ τους ματς, μετά η διαφορά τερμάτων σε όλα τα ματς του ομίλου, μετά η επίθεση, μετά πέναλτι αν παίζουν μαζί στο 3ο ματς, αν δεν παίζουν μαζί στο 3ο ματς μετά είναι το fair-play και μετά η κατάταξη της UEFA

***σε ισοβαθμία των 3 ομάδων δημιουργείται ειδική βαθμολογία με τα μεταξύ τους ματς, πρώτα μετρούν φυσικά οι βαθμοί, μετά η διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους ματς, μετά η καλύτερη επίθεση στα μεταξύ τους ματς και μετά περνάμε στα υπόλοιπα κριτήρια που αναφέρθηκαν παραπάνω

Η ειδική βαθμολογία για τους 3ους:
1. Σλοβακία 4 (3-3) [Group B]
2. Ιρλανδία 4 (2-4) [Group E]
3. Πορτογαλία 3 (4-4) [Group F]
4. Β. Ιρλανδία 3 (2-2) [Group C]
____________________________
5. Τουρκία 3 (2-4) [Group D]
6. Αλβανία 3 (1-3) [Group A]

Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ "16"
Σάββατο 25/6
1. Ελβετία - Πολωνία (16:00) [ΕΡΤ1]
2. Ουαλία - Β. Ιρλανδία (19:00) [ΕΡΤ1]
3. Κροατία - Πορτογαλία (22:00) [ΕΡΤ1]

Κυριακή 26/6
4. Γαλλία - Ιρλανδία (16:00) [ΕΡΤ1]
5. Γερμανία - Σλοβακία (19:00) [ΕΡΤ1]
6. Ουγγαρία - Βέλγιο (22:00) [ΕΡΤ1]

Δευτέρα 27/6
7. Ιταλία - Ισπανία (19:00) [ΕΡΤ1]
8. Αγγλία - Ισλανδία (22:00) [ΕΡΤ1]

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
Πέμπτη 30/6
QF1. Νικητής 1 - Νικητής 3 (22:00) [ΕΡΤ1]

Παρασκευή 1/7
QF2. Νικητής 2 - Νικητής 6 (22:00) [ΕΡΤ1]

Σάββατο 2/7
QF3. Νικητής 5 - Νικητής 7 (22:00) [ΕΡΤ1]

Κυριακή 3/7
QF4. Νικητής 4 - Νικητής 8 (22:00) [ΕΡΤ1]

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
Τετάρτη 6/7
SF1. Νικητής QF1 - Νικητής QF2 (22:00) [ΕΡΤ1]

Πέμπτη 7/7
SF2. Νικητής QF3 - Νικητής QF4 (22:00) [ΕΡΤ1]

ΤΕΛΙΚΟΣ
Κυριακή 10/7
Νικητής SF1 - Νικητής SF2 (22:00) [ΕΡΤ1]

Related

HOT 7050523750517529378

Δημοσίευση σχολίου

Follow Us


Follow by Email

LIVE

NEWS

VIDEO

Διαβαστε ακομη

Ευρωλίγκα: Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των πλέι οφ

Δείτε το τηλεοπτικό πρόγραμμα για τους τρεις πρώτους αγώνες των προημιτελικών της Ευρωλίγκας, με τις ώρες και τις ημέρες των παιχνιδιών κ...

Επέλεξε την ομάδα σου

item